USŁUGI DETEKTYWISTYCZNE

Obszar działań detektywistycznych Polska i Unia Europejska

Wybierz swoje województwo


Detektywi Weremczuk > Blog detektywistyczny Zakres Usług > Co to jest licencja detektywa?

Co to jest licencja detektywa?

Zawód detektywa należy do jednych z najbardziej prestiżowych, które wymagają analitycznego sposobu myślenia, zachowania pełnej dyskrecji, a także umiejętności wykorzystywania technik w celu rozwiązywania różnych problemów swoich Klientów. Historia tej profesji w Polsce sięga zaledwie niespełna 30 lat wstecz. O wiele dłużej zadów detektywa rozwija się na obszarze Stanów Zjednoczonych oraz pozostałych krajów europejskich.

By móc pracować jako profesjonalny i wartościowy detektyw warto posiadać licencj detektywistyczna, którą zdobywa się po spełnieniu określonych warunków. Wśród nich wymienia się między innymi warunek ukończenia 21 roku życia, posiadanie obywatelstwa polskiego, czy też braku karalności. Licencja detektywistyczna w Polsce, zdobywa się po odbyciu specjalnych kursów.

Kursy na licencje

Kursy na licencję detektywa muszą poruszyć obowiązkowe zagadnienia. Wśród nich omawiane są informacje z zakresu ochrony danych osobowych oraz informacji niejawnych, przepisów prawnych mających na celu regulowanie pracy detektywa, a także przepisów prawnych regulujących prowadzenie działalności gospodarczej skupionej na świadczeniu usług detektywistycznych.

Jeżeli zastanawiasz się czy warto zostać detektywem, odpowiedź nasunie się po zobaczeniu swoich indywidualnych predyspozycji. Gdy czujesz, że świadczenie usług detektywistycznych może być Twoim powołaniem, lubisz rozwiązywać różne problemy, a także trudno Cię zniechęcić - ta praca jest dla Ciebie. Koszty kursów na licencje szybko się zwracają. Dlatego zauważalna jest tutaj bardzo duża opłacalność inwestycji, jaką jest szkolenie przygotowujące do zawodu detektywa.

Egzaminy i etyka pracy detektywa

Od 1 stycznia 2014 roku osoby ubiegające się o licencję detektywistyczną, są zwolnione z obowiązku zdawania egzaminu państwowego. W tym czasie weszła w życie tak zwana ustawa deregulacyjna, która wynikała z Rozporządzenia wydanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Należy pamiętać, że uzyskana licencja nie zwalana z zachowania etyki w codziennej pracy detektywa.