USŁUGI DETEKTYWISTYCZNE

Obszar działań detektywistycznych Polska i Unia Europejska

Wybierz swoje województwo


Detektywi Weremczuk > Blog detektywistyczny Zakres Usług > Detektywi bez licencji

Detektywi bez licencji

Zawód zaufania publicznego to profesja szczególna. Tak ja nie powierzamy naszych dzieci przypadkowym naniom bez referencji, przedszkolankom niemającym dyplomu stosownych studiów czy nauczycielom bez wykształcenia kierunkowego, tak i nie powinniśmy wchodzić we współpracę z detektywem bez licencji. Licencjonowany detektyw to osoba rzetelna, doświadczona, świadoma wyzwań przed jakimi staje.

Nieznajomość prawa i procedur prawnych to nie jedyna słabość amatorów bez licencji zawodowej. Kolejne to: nieprzestrzeganie zasad etyki zawodowej, niestosowanie w pracy elementarnej wiedzy psychologicznej oraz balansowanie na granicy prawa celem zdobycia dowodów oraz informacji. Detektywi bez licencji działają często na szkodę klienta i robią czarny PR całej korporacji zawodowej.

Profesjonalizm?

Czy można być dobrym detektywem bez licencji? Jak w każdym zawodzie, także i tu na pewno zdarzają się chlubne wyjątki - samorodni geniusze, którzy nagle odkryli swe powołanie. Jeśli jednak najważniejszy jest dla nich profesjonalizm, dojrzewają w swoim czasie do usystematyzowania wiedzy, złożenia stosownych egzaminów i pozyskania licencji prywatnego detektywa. Pozyskanie licencji to nie tylko zdobycie kolejnego "papierka" - to przede wszystkim świadome i dobrowolne dołączenie do grona osób uczciwych.

Nieuczciwy detektyw to nie jest osoba, której można powierzyć intymne szczegóły swojego życia. To nie jest ktoś, kto potraktuje klienta z szacunkiem i empatią - to człowiek, który nad dobro klienta oraz chęć rozwiązania sprawy najczęściej przedkłada zarobek. Domorosły detektyw, amator, wielbiciel seriali kryminalnych na pewno nie pomoże klientom w rozwiązywaniu problemów.

Profesjonalizm w każdym calu - to powinno być motto kogoś, kto o zawodzie detektywa myśli z powagą i zaangażowaniem. Jak w przypadku każdego zawodu zaufania publicznego, także i w przypadku pacy detektywa pojedyncza wpadka może skutkować wykluczeniem z zawodu oraz całkowitą utratą wiarygodności.

Weremczukdetektywi.pl to licencjonowani detektywi z doświadczeniem.