USŁUGI DETEKTYWISTYCZNE

Obszar działań detektywistycznych Polska i Unia Europejska

Wybierz swoje województwo


Detektywi Weremczuk > Blog detektywistyczny Zakres Usług > Jak zostać prywatnym detektywem?

Jak zostać prywatnym detektywem?

Zawód detektywa jest dostępny dla osób spełniających szereg warunków, które znajdują się w Ustawie o usługach detektywistycznych z dnia 6 lipca 2001 roku. Musi to być obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, bądź kraju należącego do Unii Europejskiej. Prywatnym detektywem może zostać również osoba mająca specjalne uprawnienia do wykonywania pracy zarobkowej na terenie Polski.

Wśród kolejnych warunków, znajduje się minimalny wiek, wynoszący 21 lat, a także posiadane wykształcenie przynajmniej średnie. Istnieje wiele ważnych zapisów dotyczących niekaralności kandydata na detektywa, jak i również nieposzlakowanej opinii określonej w ramach wywiadu środowiskowego. Istotne jest w tym przypadku wymagane odpowiednie zdrowie psychiczne, określone w ramach ustawy.

Edukacja w detektywistyce..

Edukacja, licencja - informacje

Ścieżka ku karierze zawodowego detektywa zaczyna się już w chwili podjęcia decyzji o zdobyciu wymaganych kwalifikacji. Szkolenia są normowane Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 16 grudnia 2013 roku. Zdobycie potrzebnej wiedzy umożliwia pozyskanie licencji detektywa. Biuro Agencji Detektywistycznej ma za zadanie przekazać teoretyczną oraz praktyczną wiedzę, umożliwiającą wykonywanie zawodu na jak najwyższym poziomie.

Wybierając szkoły detektywistyczne, należy kierować się ich profesjonalizmem, a także poziomem nauczania. Przekazana etyka zawodu detektywa, przeistacza się w późniejsze osiągnięcia zawodowe. Dlatego nie należy zwracać uwagi wyłącznie na kwoty przeprowadzanych szkoleń, ale przede wszystkim na umiejętności, których można się nauczyć w konkretnej placówce.

Staż dektywistyczny w WeremczukDetektywi.pl

Zdobyta licencja detektywa, jest przepustką do wymarzonej pracy. Niezbędne jest jednak odbycie stażu, który pozwoli na utrwalenie, a także wykorzystanie zdobytych informacji w praktyce. Dopiero zdobyte doświadczenie, pozwoli na samodzielne wykonywanie zawodu, a także założenie własnej agencji detektywistycznej. Jest to cel możliwy do zrealizowania.