USŁUGI DETEKTYWISTYCZNE

Obszar działań detektywistycznych Polska i Unia Europejska

Wybierz swoje województwo


Detektywi Weremczuk > Blog detektywistyczny Zakres Usług > Śledzenie osób - czy detektyw może śledzić?

Śledzenie osób - czy detektyw może śledzić?

Kwestie prawne a śledzenie detektywistyczne

Detektyw jest zawodem, który kojarzy się z serialami oraz filmami o kryminalnym charakterze. Ten zawód jednak istnieje naprawdę. Pojawia się często pytanie, czy śledzenie osób przez detektywa jest w pełni legalne. Klient chcący dociec prawdy, zobowiązuje agencję detektywistyczną do zdobycia  różnych dowodów, które mogą posłużyć nawet na rozprawie sądowej.

Profesjonalny i działający zgodnie z prawem detektyw, nie może instalować urządzenia GPS, służącego do śledzenia konkretnej osoby. Do takich czynności, uprawnione są wyłącznie służby specjalne. Dlatego detektywi mogą zdobywać dowody dotyczące spraw prywatnych bądź podmiotów gospodarczych, wykorzystując nowoczesne technologie, nie łamiące przepisów.

Prawo detektywistyczne

Praca detektywa musi się odbywać zgodnie z przepisami zawartymi w Ustawie o usługach detektywistycznych z dnia 6 lipca 2001 roku. Normy prawne pozwalają wyłącznie na zbieranie, a także przetwarzanie, jak i również dalsze przekazywanie informacji przez detektywa, na specjalne zlecenie ze strony Klienta. Wszelkie działania wykraczające poza swoje kompetencje zawodowe przyczyniają się do tego, że detektyw ponosi adekwatne do czynów konsekwencje prawne.

Dlatego śledzenie osób nie może łamać przepisów zawartych w ustawie detektywistycznej. Tego typu problemy, mogą być rozwiązywane wyłącznie w legalny sposób. Nasz profesjonalizm detektywistyczny pozwala na pracę niezwykle skuteczną, jednocześnie zgodną z prawem obowiązującym na terenie Polski. Dzięki temu detektywi mogą pochwalić się wyjątkowym zaufaniem oraz rzetelnością podejmowanych działań.

W internecie, przez telefon

Praca detektywa polega na wykorzystaniu możliwości, jakie daje nowoczesna technologia. Dlatego wykorzystanie aplikacji na telefon, czy też Internetu są jednymi z kilku dróg skutecznego pozyskiwania danych. Tym samym detektywi gwarantują pełną dyskrecję, oraz możliwie jak najszybsze osiąganie zamierzonego celu. Dzięki temu współpraca z agencją detektywistyczną przynosi oczekiwane rezultaty.